Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Szókincs bővítő
Ha megnéznéd a saját szemeddel, akkor kattints a gombra és gyere el az Ingyenes próbaórára!
Mindannyian vágyunk arra, hogy nagy szókinccsel rendelkezzünk saját anyanyelvünkön és idegen nyelven is. Logikusan ettől reméljük, hogy könnyedén kommunikálhassunk. A nyelvoktató vállalkozások felismerték a nyelvtanulók eme vágyát és hirdetéseikben számtalan varázslatosan hangzó szókincsfejlesztő, szókincsbővítő “megoldást” kínálnak.
Nyelvizsgáztatóként néha tapasztalhattam a szavak puszta magolásának súlyosan káros kimenetelét. A legviccesebb talán az volt, amikor az egyik vizsgázó komoly arccal elmondta nekem, hogy ők minden vasárnap megeszik a nagymama házát, míg egy másik arról számolt be nekünk, hogy az anyukája egy könyv.
Mit érdemes ebből megtanulni? A szavakat teljesen feleslegesen gyömöszölöd bele az agyadba keserves órákon át. A szavaknak, főleg az angol szavaknak, sok-sok jelentése van, és ráadásul az is előfordul, hogy egyetlen magyar szónak, akár hat különböző angol megfelelője van attól függően, hogy mit akarunk kifejezni. Az óra szó talán a jó példa erre. Van karóra, falióra, tanóra, 60 perces óra. Ezekhez más és más angol szó tartozik. Ha csak szavakat biflázol – watch – óra, watch – óra egy ponton könnyen mondhatod, hogy a kezeden egy falióra díszeleg, vagy hogy épp egy angol karórán ülsz.
Tehát a szókincs fontos, de a szavak önálló tanulása, magolása, teljesen felesleges, időrabló tevékenység. Feleslegesen töltöd az idődet azzal, hogy szólistákat bemagolsz, úgy is csak annyi szóra fogsz emlékezni, melyeket mondatokban eleget gyakoroltál.